Aquaterapie Watsu

Chcete zažít stav beztíže a nemáte stovky milionů na výlet do vesmíru? Vyzkoušejte nový trend, který se poslední roky dere do Česka.

Metoda Watsu® nabízí klientům pasivní formu hydroterapie, která se opírá o fyzioterapi a psychologii. Její původní prvky vycházejí z tradiční japonské Shiatsu masáže. Tato metoda se zrodila již v 80tých letech v  USA v Kalifornii a pozitivním způsobem ovlivňuje stále více životů lidí po celém světě. Teplá voda v doprovodu kvalifikovaného odborníka dokáže restartovat celý organismus a pomáhá i dlouhodobě.

Jak Watsu® probíhá a co je k tomu třeba?

Nejedná se o cvičení, jak se mnoho lidí domnívá, ale o pasivní aktivitu prováděnou v teplé vodě. Klient se plně odevzdává do péče odborného praktika. K tomu, aby mohl pohodlně a bezpečně ležet na hladině, má na nohou upevněné pásky se suchým zipem, které ho nadlehčují. Odborník následně vede tělo klienta plynulými pohyby do různých mobilizačních a protahovacích pozic.

Pokud se rozhodnete Watsu® vyzkoušet, postačí vám běžné bazénové vybavení – plavky, ručník, mýdlo, župan a přezůvky k bazénu. Ostatními pomůckyi, jako jsou nadlehčovací pásky, polštářky pod hlavu, nosní skřipce nebo podložky, bude mít k dispozici Váš ošetřující Watsu® praktik.

Watsu má pozitivní vliv nejen na pohybový aparát, ale i na duševní a psychické zdraví člověka

Čím je Watsu® prospěšné?

Watsu má pozitivní vliv na pohybový aparát, ale i na duševní a psychické zdraví člověka, což je ovlivněno zejména pobytem v teplé vodě, která je pro tento druh práce vyhřátá na 34 stupňů Celsia.

Tělo zanořené do vody je ovlivňováno jejím tlakem a vztlakem, čímž dochází k jeho nadnášení a díky vedeným pohybům také k masáži, která ovlivňuje mnoho tělesných funkcí jako například lymfatický systém sloužící jako čistička odpadu. Tlak vody v okolí hrudníku dokáže stimulovat dýchací svaly a navyšuje se tak i vitální kapacita plic. Přibližně po 20 až 25 minutách pobytu v teplé vodě dochází k přirozenému snížení svalového napětí a ovlivnění nervového systému, který je v dnešní době u většiny z nás zatížen zejména stresem.

Jaké účinky to může mít dlouhodobě?

Při pravidelném absolvování se vám zvýší přísun takzvaného hormonu štěstí, endorfinu, protože lidé při terapii zpravidla zažívají skutečné blaho, radost a vděčnost. Dále se snižuje celkové napětí v těle, zmírňují se bolesti pohybového aparátu a tělo dokáže rychleji regenerovat tkáně po úrazech nebo v důsledku degenerativního nervosvalového onemocnění.

© Watsu for Health, z.s.

Zažijte Watsu  

Watsu v médiích