Historie Oceanic Bodywork® Aqua

Zakladatelé Nirvano Martina Schulz & Kaya Femerling

    

HISTORIE A DĚDITSTVÍ

1986
Kaya & Nirvano společně uplatnily a propojily své znalosti a zkušenosti v prvním kurzu Havajské léčivé masáže.

KOMPLETACE SPOLEČNÉ PRÁCE

1989

Kaya & Nirvano společně testují ve vodě některé manipulační techniky, které byly zvyklé aplikovat na souši a zjišťují, že výsledný efekt je fascinující. V rámci testování, vývoje a kompletace nové techniky strávily společně ve vodě stovky hodin.

PRVNÍ KURZ VE VODĚ

1990

V bazéně vodního klubu Paradiso ve Švýcarsku nabídly Kaya & Nirvano svůj první kurz ve vodě s názvem Oceanic Aqua Balancing. A i nadále se věnovaly rozvoji suchozemských technik.

PREZENTACE

1993

V Austrálii natáčí Kaya & Nirvano své první propagační video o nové metodě Oceanic Aqua Balancing. Keya zůstává v Austrálii a Nirvano se vrací zpět do Evropy.

AKTIVITY SE ŠÍŘÍ

1995

Oceanic Aqua Balancing expanduje do Itálie a Německa. V Toskánsku se dostává do termálních lázní Bad Sulza, kde metoda mění svůj původní název na Aqua Wellness.

ZMĚNA NÁZVU A REGISTRAČNÍ ZNÁMKA

2000

Aqua Wellness se v devadesátých letech šíří nejen Evropou, ale dostává se i do Asie a Ameriky. K Nirvano se připojuje Luigi, který taktéž školí nové studenty a věnuje se propagaci. Jméno se znovu mění a získává registrační ochrannou známku. Nirvano dokončuje a kompletuje i kontinuální prací na suchu, která dostává jméno Oceanic Bodywork Fire & Earth.