Liquid Flow Essence – LFE

Liquid Flow Essence osvobozování těla i mysli v proudu, který je jedinečný pro každého příjemce a každou terapii

Liquid Flow Essence je inspirovaný různými vodními terapeutickými metodami, nabízí nádhernou novou posloupnost klíčových mobilizačních možností v plynulém průběhu s lehkostí a kontinuitou.

Liquid Flow je aquaterapie prováděná v bazénu s teplou vodou (ideálně 35°C). Byla vyvinuta v Quiet Healing Center v Auroville (Indie) z potřeby a přání šířit zájem o vodní terapie. První Basic kurz byl vyučován v prosinci 2004 a první Essence kurz se konal v srpnu 2005. Liquid Flow Essence čerpá inspiraci z metod Watsu®, OBA®, Healing Dance a WaterDance.

Jak říká Dariya Kuznik, autorka této metody: „přibližně polovina pohybů jsou naším vlastním výtvorem; ostatní jsou přizpůsobeny a pochází z WaterDance, Healing Dance, Watsu nebo Oceanic Bodywork Aqua, nebo jsou inspirovány těmito technikami. Nenárokujeme si žádný z těchto pohybů jako naše, jednoduše si přejeme šířit tuto úžasnou práci v proudu, s láskou a integritou.“

S naprostým citem přítomnosti a pozornosti terapeut pohybuje, skládá, protahuje a masíruje tělo příjemce, které volně plave na hladině, vyvolávaje hluboký stav fyzického i duševního uvolnění. Dle přání příjemce může terapie zahrnovat také část pod vodou (se skřipcem nos), což přináší jedinečný zážitek pohybu pod hladinou.

Plynulá interakce s vodou, její tekutá opora a teplé objetí společně s přítomností terapeuta vytváří prostor pro příjemce, aby zažil mnoho vrstev benefitů této silné a zároveň uvolňující terapie. Liquid Flow Essence nabízí možnost hlubokého uvolnění a odevzdání se, budování důvěry, pocitu péče a podpory, rozšiřování vnitřních i vnějších hranic, uvolňování emocí a trauma – a nakonec osvobozování těla i mysli v proudu, který je jedinečný pro každého příjemce a každou terapii.

Dariya & Daniel