E-shop

Terapie


Aquaterapie

Zažijte účinky terapie v teplé vodě na vlastní kůži. Vše o Watsu®, OBA® a dalších formách aquaterapie nad hladinou i pod ní.

Arteterapie

Prohlubte spojení s tělem a vlastní tvořivostí skrze kreativní zpracování prožitku z vody.

Aqua Yoga

Cvičte jógu ve vodě, je to snadné a zábavné.


Kurzy


Workshopy pro veřejnost

Vyberte si z nabídky sebezkušenostních, zážitkových a relaxačních workshopů pro každého.

Certifikované kurzy

Naučte se s námi Watsu® v rámci programu Worldwide Aquatic Bodywork Association (WABA). Jako jediná školící organizace v ČR vyučujeme v novém, ergonomickém stylu.

Lektorky a lektoři

Zde najdete všechny, kdo provází workshopy a kurzy, včetně zahraničních lektorů.


Aquaterapie


Zkvalitňují životy lidí po celém světě

Vodu vnímáme jako nezbytnou součást života. Dokáže navodit celkovou pohodu, uvolňuje tělo a očišťuje mysl. Léčivé účinky vody jsou známy už po staletí v podobě různých forem vodoléčby, koupelí, skotských střiků, plavání i cvičení. Všechny ale postrádají lidskou empatii. Holistický přístup, přímý kontakt s terapeutem a jeho laskavé vedení, dokáží léčivé účinky vody významně znásobit. 

Aquaterapie probíhají v bazénech, ve kterých se teplota vody blíží teplotě lidského těla (33-35°C). Cíleně vedené pohyby, jemné protahování svalů, uvolňování kloubů, tlak a masáž, dokáží restartovat celý organismus. 

Terapie přináší odpočinek, hluboké uvolnění, zklidnění, pocity blaženosti, odevzdání a vděčnost. Lidé si více uvědomují vlastní tělo, cítí jeho pružnost a svobodu v pohybu, ze kterého se vytrácí bolest. Zažívají sounáležitost a bezpečí připomínající mateřskou lásku. Díky vhodné teplotě vody dochází k regeneraci tělesných tkání, zklidnění a vyčištění mysli.

Mezi nejčastěji využívanou, první vzniklou aquterapeutickou metodu tohoto druhu ve světě, řadíme Watsu®. To se od ostatních odlišuje zejména tím, že klient zůstává po celou dobu terapie nad hladinou. Samotné Watsu® se postupem času stalo inspirací i pro vznik některých dalších metod, které nás přivádí i do světa pod hladinou (Oceanic Bodywork® Aqua, Water Dance a jiné). 

Pro celostní terapeutický přístup svým klientům nabízíme mimo aquaterapií i návázné doplňující druhy terapií. 

Watsu®

Když voda léčí


Aquaterapie Watsu® vychází z pradávné japonské zen Shiatsu masáže. Její prvky byly v roce 1980 převedeny do teplé vody americkým vizionářem, básníkem a zen Shiatsu mistrem Haroldem Dullem. Tato exkluzivní a nadčasová metoda probíhá výhradně nad hladinou. Vizí samotného zakladatele bylo vnést mezi lidi nový způsob bytí s druhým člověkem. Vycházel zejména z rytmu dechu, který se odráží v každém pohybu.

Od svého vzniku se původní spojení Shiatsu masáže s protahováním a stimulací akupresurních bodů stále vyvíjí a zdokonaluje. Díky dalším odborníkům, učitelům, fyzioterapeutům, sportovním trénerům i psychoterapeutům z celého světa, jsou dnes původní prvky Watsu® propracovanější a výsledný efekt se prohlubuje. Jako organizace se snažíme v České republice prosadit nový ergonomický styl výuky Watsu®. Je totiž v souladu s poznatky fyzioterapie a výrazněji dbá například na bezpečí celé páteře. I díky tomu se Watsu® stává hrdou součástí rehabilitace a dostává se do povědomí odborné veřejnosti. Příběh Watsu® můžete sledovat například v tomto krátkém dokumentárním filmu s Haroldem Dullem „Waters of Life“.

Oceanic Bodywork Aqua®

Kombinace práce nad hladinou i pod hladinou usnadňuje pohyb celé páteře a propojení všech částí těla


Technika Oceanic Bodywork nabízí tři velmi jemné, ale mimořádně účinné metody péče o tělo. Jedna z nich probíhá na zemi, druhá ve vodě a třetí je inspirována vzduchem. Tyto metody vyvinuly koncem 80. let Nirvano Martina Schulz a Kaya Femerling. Část ve vodě, Aqua, zahrnuje specifické pohyby umožňující hladký pohyb celé páteře a plynulý tok energie v těle. Část terapie se odehrává nad hladinou obvykle formou masáže za použití polštářku a část pod hladinou vody.

WATA

Provází do tajemného světa pod hladinou


Technika Oceanic Bodywork nabízí tři velmi jemné, ale mimořádně účinné metody péče o tělo. Jedna z nich probíhá na zemi, druhá ve vodě a třetí je inspirována vzduchem. Tyto metody vyvinuly koncem 80. let Nirvano Martina Schulz a Kaya Femerling. Část ve vodě, Aqua, zahrnuje specifické pohyby umožňující hladký pohyb celé páteře a plynulý tok energie v těle. Část terapie se odehrává nad hladinou obvykle formou masáže za použití polštářku a část pod hladinou vody.

Healing Dance®


Léčivý tanec patří mezi další vodní holistickou metodu vyvinutou v roce 1993 choreografem Alexandrem Georgem. Tato metoda v ČR není zatím významně rozšířena. Opírá se zejména o myšlenku, že lékem je pohyb a zážitek přijatého tance aktivuje proces regenerace v těle.

Liquid Flow


Metoda je založena na nové kombinaci prvků dřívějších forem aquaterapií. Využívá zejména principů samotného Watsu®, Oceanic Bodywork® Aqua, Healing Dance a Water Dance a jejich kombinací. Tvůrci této metody jsou Dariya a Daniel. První kurz Liquid Flow v České republice proběhl v roce 2023.

Informace pro klienty

Pro koho
Často kladené otázky
Videoukázka