Myofasciální uvolňování ve vodě / Myofascial Release in Water

27. 10. 2022 - 28. 10. 2022 , 10:00 - 18:00 PRAHA ŔEPY

MRW – uvolnění fascií ve vodě může být prospěšné pro široké spektrum klientů pro zlepšení každodenního života, zejména pak pomáhá ortopedickým a neurologickým pacientům, ale i sportovcům, kteří chtějí zlepšit svůj výkon nebo urychlit rekonvalescenci po zranění.

Kurz je velmi doporučován i všem terapeutům Watsu®, v rámci jejich specializace a spolupráce s Watsu for Health

Fascie jsou obaly svalů. Jsou to drobná kolagenová vlákna propojená v sítě. Oddělují vzájemně kosti, svaly, nervy, cévy a orgány. Tělo vlastně drží svůj tvar díky fasciím. Mají dvě vrstvy, jednu povrchovou a jednu hlubokou. Vzájemná kluznost mezi těmito vrstvami je klíčová pro zdraví pohybového aparátu. Volnost pohybu, kloubní rozsah, správná funkce vnitřních orgánů a mnoho dalšího funguje díky této kluznosti. 
Fascie mají specifické vlastnosti, mezi něž mimo jiné patří propojenost. Fascie hrudníku totiž přechází do fascie ramene, fascie ramene do fascie zad, fascie zad do fascie hýždě a tak dál. Tvoří jakousi 3D síť v našem těle. Můžete si je představit jako velmi těsný neopren, když pohnete rukou, pohne se neopren na zádech a trochu i na noze. Nemůžete pohnout jakoukoliv částí těla bez toho, aniž by na to látka odpověděla pohybem i na úplně opačném konci. 
Jakýkoliv zásah do fasciálního systému (může jím být například gynekologická operace, komplikované nošení rovnátek, dlouhodobá zácpa, pády na hlavu, vyvrknutý kotník, zlomenina, nevhodná technika, běžecká bota) významně ovlivní vývoj držení těla a následně způsobí bolesti zad, kloubů nebo orgánů. Fascie se účastní jakéhokoliv pohybu, který uděláte, zasáhne je i to nejbanálnější zranění, které vás potká. O to víc je potřeba o ně pečovat. Kurs „Miofasciální uvolnění ve vodě“ je jednou z možností.

Vice o MRW https://www.fasciainwater.eu/about-mrw?fs=e&s=cl

Cena kurzu bude upřesněna.

Přihláška je platná po uhrazení kurzovného.Kurzovné zahrnuje lektorné, studijní materiály, poplatky mezinárodní asociaci a spolku, drobné občerstvení. Nezahrnuje poplatek za pronájem a výhřev bazénu. Cena za bazén se vždy liší podle místa konání, aktuálních cen za energie a podle celkového počtu absolventů kurzu. Konečná částka se hradí v hotovosti na místě v den zahájení kurzu. Obvykle se jedná o částku 500,- až 800,- Kč/den