Watsu® Pomáhá

Projektem WATSU® POMÁHÁ pomáháme zkvalitňovat životy osobám s tělesným omezením a jejich pečujícím.

Hlavním smyslem projektu je podpořit osoby s tělesným handicapem a o ně pečující rodinné příslušníky.

Inspirací pro zrození projektu WATSU® POMÁHÁ se stal osobní a životní příběh zakladatelky a prezidentky našeho spolku, která před lety cestovala po světě, aby našla něco, co by pomohlo zkvalitnit život a zdravotní stav jejího syna, jemuž bylo v útlém věku diagnostikováno závažné svalové onemocnění. V roce 2012 se začala intenzivně věnovat metodě Watsu®, o kterou se nyní v týmové spolupráci se svými kolegy chce podělit s ostatními rodinami s podobným osudem.

„Honzík, který je v dnešní době upoután na invalidní vozík zažívá ve vodě svobodu pohybu. Když opomenu fakt, že při systematické práci ve vodě dochází k jemnému protažení a regeneraci jeho svalové tkáně, těší mě, že zažíváme i radost a využíváme Watsu® pro kvalitně strávený společný čas. Pro mě, jako pečující matku, je Watsu® něco jako přírodní antidepresivum, prevence syndromu vyhoření, hluboké psychické a fyzické uvolnění, které mi dává možnost nabrat sílu a zapomenout na těžkosti ve spojení s každodenní péčí a právě to bychom rádi vnášeli i do ostatních rodin.“

Co můžeme rodinám nabídnout?

Poskytujeme individuální rehabilitační lekce pro osoby s tělesným handicapem a o ně pečující rodinné příslušníky. Pořádáme vzdělávací a zážitkové workshopy zaměřené na specifické zdravotní omezení. Učíme rodinné příslušníky základy metody Watsu®, aby mohli její mohutné účinky využívat kdykoliv se ocitnou v teplé vodě. Zároveň díky společnému pobytu v vodě mohou prohlubovat vzájemný vztah, zmírňovat psychické a fyzické napětí, což v konečném důsledku rodinám poskytne novou formu psychosociální péče a rehabilitace.

Vzhledem k tomu, že péče o tělesně či jinak handicapovanou osobu je finančně velmi náročná a tento druh aktivit není v naší zemi podporován zdravotním ani sociálním systémem, založili jsme veřejnou sbírku s názvem tohoto projektu WATSU® POMÁHÁ. Zde můžete přispět i vy.

Jak můžete pomoci?

Dobrovolnou částkou můžete přispět na individuální rehabilitační Watsu® pro handicapovanou osobu a o něj pečující. Dále můžete podpořit realizaci našich projektů.

Vždy budete informováni o tom, jakým způsobem byly finance využity a komu pomohly.

Upřímně děkujeme, že pomáháte s námi!