Váš košík je aktuálně prázdný!
+420 731 818 241 | NAPIŠTE NÁM
Vyberte si z nabídky sebezkušenostních, zážitkových a relaxačních workshopů pro každého.
Naučte se s námi Watsu® v rámci programu Worldwide Aquatic Bodywork Association (WABA). Jako jediná školící organizace v ČR vyučujeme v novém, ergonomickém stylu.
Zde najdete všechny, kdo provází workshopy a kurzy, včetně zahraničních lektorů.
Watsu for Health, z.s. se sídlem v Českých Budějovicích. Při své činnosti může spolek kromě svého úplného názvu užívat i grafickou značku. V oficiálním styku musí být vždy uveden úplný název spolku.
Spolek je nepolitickou, dobrovolnou, nevládní, neziskovou organizací vzniklou podle zákona č.83/1990 Sb., o sdružování občanů a nyní je spolkem podle zákona č.89/2012 Sb., občanský zákoník. Spolek je právnickou osobou podle českého práva. Spolek působí na území celé České republiky.
Účelem spolku je sdružovat osoby se zájmem šířit, poskytovat a studovat metodu Watsu a ostatní metody aquatic bodywork. Pomáhat osobám handicapovaným a osobám o ně pečujícím a podporovat je. Spolupracovat s dalšími osobami a subjekty působícími v oblasti osobního rozvoje nejen ve vodním prostředí. Zaručovat kvalitu, odbornost a etiku poskytovaných služeb.
Činnost spolku směřuje k naplnění účelu popsaného v čl.III, co by společného zájmu jeho členů. Tento účel je naplňován zejména prostřednictvím:
Spolek může vykonávat vedlejší hospodářskou činnost. Předmětem vedlejší hospodářské činnosti je výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1-3 Živnostenského zákona. Zisk z vedlejší činnosti Spolku lze použít pouze pro spolkovou činnost a správu Spolku.
3. Členství ve spolku vzniká na základě schválení písemné přihlášky Radou spolku. Následně členství potvrdí Členská schůze spolku na svém nejbližším zasedání.
4. Seznam členů spolku je veřejný a je přístupný na webových stránkách spolku. Zápisy a výmazy v tomto seznamu provádí osoba pověřená Radou spolku a to vždy při vzniku, zániku a změně členství, při změně statusu WABA nebo jakékoli další podstatné změně. Změna charakteru členství ze strany člena je možná maximálně jednou do roka. Zánik nebo změnu charakteru členství následně schvaluje Členská schůze.
Práva členů spolku:
Povinnosti členů spolku:
Partnerem se může stát organizace, právnická osoba, jež je pro činnost a prezentaci spolku významná nebo se činnosti obou organizací navzájem doplňují a podporují. Partner může být přijat na vlastní žádost nebo na návrh členů po schválení Členskou schůzí. Partner je osvobozen od členských příspěvků. Partner má pouze poradní hlas a má právo účastnit se Členské schůze. Partner může být vyloučen, pokud jeho chování porušuje zájmy nebo dobrou pověst spolku. O zrušení partnerství rozhoduje Rada spolku a následně schvaluje Členská schůze.
Organizační strukturu spolku tvoří tyto orgány:
1. Členská schůze (nejvyšší orgán)
2. Presidium (statutární orgán)
3. Rada spolku (výkonný orgán)
1. Členská schůze je nejvyšším orgánem spolku, je shromážděním všech členů. Členská schůze se koná minimálně jednou ročně a je svolávána Presidiem. Presidium spolku je povinno svolat Členskou schůzi také tehdy, požádá-li o svolání nejméně jedna čtvrtina členů. Zasedání Členské schůze řídí President nebo jím pověřená osoba dle schváleného programu. O obsahu zasedání se pořizuje zápis, který je členům následně zaslán elektronickou poštou. Rozhoduje nadpoloviční většinou přítomných členů s hlasovacím právem. Každý řádný člen s hlasovacím právem má při hlasování jeden hlas a hlasy členů jsou si rovny. Člen může k hlasování zplnomocnit svého zástupce. V případě nerozhodného výsledku hlasování rozhodují o výsledku hlasy Presidia. Rozhoduje o všech důležitých věcech týkajících se spolku jako celku, zejména:
2. Presidium (statutární orgán)
Statutární orgán je kolektivní. Má 3 členy, v jeho čele stojí President a zastupují ho 2 Vicepresidenti. Každý člen statutárního orgánu je oprávněn jednat, podepisovat a samostatně zastupovat spolek navenek. Funkční období Presidia je 5 let.
3. Rada spolku (výkonný orgán)
Radu spolku má minimálně 3 členy, počet členů je vždy lichý. Členové Presidia jsou automaticky členy Rady spolku. Členem Rady spolku se může stát pouze osoba starší 18ti let, která je řádným profesním členem spolku min. po dobu 1 roku. Funkční období Rady spolku je 5 let. Pokud některý ze členů rezignuje na svou funkci, Rada kooptuje jiného člena do té doby, než bude nový člen schválen Členskou schůzí.
V případě nutnosti hlasování na svolané Členské schůzi je možné využít způsob hlasování formou Per Rollam (elektronicky).
Spolek může zaniknout dobrovolným rozpuštěním nebo sloučením s právnickou osobou neziskového charakteru, jejíž cíle jsou blízké cílům spolku. Při zániku spolku je jeho majetek po provedené likvidaci bezplatně převeden na jinou právnickou osobu neziskového charakteru, na základě rozhodnutí Členské schůze.
V Českých Budějovicích dne 11. 8. 2023
President spolku
Dita Linhartová