E-shop

Terapie


Aquaterapie

Zažijte účinky terapie v teplé vodě na vlastní kůži. Vše o Watsu®, OBA® a dalších formách aquaterapie nad hladinou i pod ní.

Arteterapie

Prohlubte spojení s tělem a vlastní tvořivostí skrze kreativní zpracování prožitku z vody.

Aqua Yoga

Cvičte jógu ve vodě, je to snadné a zábavné.


Kurzy


Workshopy pro veřejnost

Vyberte si z nabídky sebezkušenostních, zážitkových a relaxačních workshopů pro každého.

Certifikované kurzy

Naučte se s námi Watsu® v rámci programu Worldwide Aquatic Bodywork Association (WABA). Jako jediná školící organizace v ČR vyučujeme v novém, ergonomickém stylu.

Lektorky a lektoři

Zde najdete všechny, kdo provází workshopy a kurzy, včetně zahraničních lektorů.


Průběh terapie


Co vás během aquaterapie
čeká krok za krokem


Terapeut si s vámi nejprve vymění potřebné informace, týkající se především vašeho zdravotního stavu a zeptá se na vaše očekávání.

Tyto informace mu pomohou přizpůsobit terapii konkrétně vašim potřebám. Zajistí, abyste se cítili pohodlně a vysvětlí vám celý průběh terapie.

Následně vám vybere a nasadí vhodné nadnášecí pomůcky (floaty) tak, abyste bez pocitu tíhy mohli volně plout na vodní hladině. Dojde-li mezi vámi a terapeutem ke vzájemné domluvě, že chcete vyzkoušet některou z technik jdoucích pod vodní hladinu, vysvětlí vám průběh, vyzkoušíte si vhodný skřipec na nos a domluvíte si signál, na základě kterého budete vědět, že se blíží zanoření a vy se máte nadechnout. 


V první fází jste jemně pohupováni a uvolňováni pomocí pomalých pohybů a tahů v rytmu dechu. 

Dýchání hraje v aquaterapií zásadní roli, proto vás váš terapeut nejspíš  bude povzbuzovat, abyste si svého dýchání byly vědomi a opakovaně se k němu vraceli. Pomůže vám to prohloubit stav uvolnění a klidu.

Po přípravném uvolnění následují složitější pozice, ve kterých terapeut může efektivně navyšovat rozsah pohybu ve vašich kloubech a protáhnout svaly. Pracuje vždy takovým způsobem a v takovém rozsahu, který mu vaše tělo dovolí. Plynulé pohyby, které terapeut provádí s vaším tělem připomínají kouzelný tanec, při kterém se ve vodě pohybujete s ladností a lehkostí.

Mezi základní metody aquaterapie řadíme Watsu®, při kterém nikdy nedochází k zanoření klienta pod hladinu. Pokud máte již předchozí zkušenost s Watsu®, můžete se rozhodnout vyzkoušet i techniky pod hladinou. Terapeut vám vše vysvětlí při úvodním rozhovoru. K samotnému zanoření dojde nejdříve až v druhé polovině samotné terapie. V momentě, kdy je tělo na tento přechod dostatečně připraveno, vloží vám terapeut do dlaně skřipec na nos. Jakmile si ho nasadíte a zvyknete si na to, že budete dýchat ústy, dá vám terapeut domluvený signál pro nádech a pak pomalu zanoří vaši tvář. Zpočátku jen na pár vteřin. Čas strávený pod vodní hladinou se navyšuje postupně a individuálně. Měli byste vědět, že tuto část můžete kdykoliv ukončit, pokud vám nebude příjemná. 


V závěrečné fázi se veškeré pohyby začnou zpomalovat.

Terapeut vás postupně vrátí do vzpřímené polohy, navodí zpět váš pocit stability, když vás opře zády o stěnu a postaví vaše nohy zpět na zem. Citlivě se odpojí, poodstoupí stranou a dá vám prostor k tomu, abyste si znovu uvědomili prostor, ve kterém se nacházíte a pomalu otevřeli oči.