Náš příběh


Všechno zlé je pro něco dobré

Náš příběh začíná skoro vánočně, narozením miminka. Když se Honzík vyklubal na svět, netušil, co tím odstartoval. Že se díky němu a pro něj jeho maminka naučí terapii ve vodě zvanou Watsu. Že se Dita do vody ještě více zamiluje a přivede Watsu do Česka. Že Watsu naučí desítky dalších lidí a společně založí spolek, aby úžasné účinky Watsu mohlo zakoušet stále více lidí zdravých, i těch s tělesným omezením.


Honzík totiž nebyl jen tak obyčejné dítě. Narodil svalovou dystrofií

Ačkoliv jako malý se mohl celkem běžně hýbat, jeho svalstvo postupně ochabuje a usednutí na invalidní vozík je s touto diagnózou téměř nevyhnutelné. On i jeho maminka Dita však nepatří mezi lidi, kteří sklopí hlavu a smíří se svým osudem. A tak projezdili pořádný kus světa, aby našli něco, co by Honzíkovi pomohlo, nebo přinejmenším zpomalilo postup onemocnění. A v Indii narazili na terapii v teplé vodě, která je očarovala. Watsu!


Dita se naučila Watsu® poskytovat, začala v Česku jako první pořádat kurzy a zvát zahraniční lektory

Začala se sama intenzivně učit. Založila spolek Watsu for Health, který se vedle poskytování terapií lidem zdravým, věnuje i podpoře rodin a jednotlivců se zdravotním postižením. A od té doby spolek roste jako obohacující společenství lidí, kteří přinášejí znalosti a zkušenosti z dalších oborů – psychoterapie, fyzioterapie, arteterapie a dalších. 

Ditinými slovy: “Watsu by se bez našeho příběhu dříve či později do Česka dostalo. Díky Honzovi k tomu ale došlo tímto způsobem. S naším týmem jsme skrze Watsu obohatili už stovky lidí, které v životě potkal podobný osud jako mě nebo mého syna Honzu.”


Musel sice usednout na invalidní vozík, má ovšem skvělý nástroj, jak si od sezení ulevit a účinně rehabilitovat. V současné době samostatně studuje na střední škole.

Děkujeme, že jste si přečetli náš příběh. Je to příběh odvahy. Příběh o tom, že událostem, které nám přichází do cesty, se můžeme bránit, nebo se jimi nechat vést a proměnit je v obdarování. Podobně jako voda.

P.S. Pokud jste dočetli až sem, možná patříte mezi ty, kdo Honzu podpoří finančním darem. Náklady na jeho fungování jsou totiž oproti zdravým dětem stále astronomické.

Jako spolek jsme pro něj vyhlásili veřejnou sbírku. Na tento transparentní účet můžete poslat dar bankovním převodem. Děkujeme!