E-shop

Terapie


Aquaterapie

Zažijte účinky terapie v teplé vodě na vlastní kůži. Vše o Watsu®, OBA® a dalších formách aquaterapie nad hladinou i pod ní.

Arteterapie

Prohlubte spojení s tělem a vlastní tvořivostí skrze kreativní zpracování prožitku z vody.

Aqua Yoga

Cvičte jógu ve vodě, je to snadné a zábavné.


Kurzy


Workshopy pro veřejnost

Vyberte si z nabídky sebezkušenostních, zážitkových a relaxačních workshopů pro každého.

Certifikované kurzy

Naučte se s námi Watsu® v rámci programu Worldwide Aquatic Bodywork Association (WABA). Jako jediná školící organizace v ČR vyučujeme v novém, ergonomickém stylu.

Lektorky a lektoři

Zde najdete všechny, kdo provází workshopy a kurzy, včetně zahraničních lektorů.


Často kladené otázky


Celá terapie obvykle trvá 50 – 60 min. Doporučený čas příchodu je vždy o 15 minut dříve, abyste měli dostatek času na převlečení do plavek a sprchu. V čase, na který jste objednání se společně potkáváme již přímo v bazénu. 

Ručník, plavky, mýdlo, šampon, hřeben.

Po terapii se doporučuje klid a odpočinek, fyzicky náročná práce nebo sport není vhodný. Opačná situace nastává u klientů, kteří trpí výraznou svalovou nerovnováhou a jsou spastičtí z důsledku úrazu, dlouhé svalové nečinnosti, svalového nebo nervového onemocnění – v tomto případě se ve vodě svaly změkčí, uvolní, protáhnou a následné fyzioterapeutické cvičení může být bezpečnější a efektivnější.

Ano. Maminky si odpočinou, protáhnou a uvolní především napětí narůstající v bederní oblasti. Velmi často prožívají krásné momenty spojení se svým miminkem, takže si terapii užívají oba.

I děti si terapii umí užívat. Techniky Watsu® je možné s dětmi praktikovat již od kojeneckého věku a je to blahodárné i pro jejich správný mentální a fyziologický vývoj. Dětem se terapie přizpůsobuje časově i prakticky. Děti mají radši větší dynamiku a hru.

Pokud lékař neurčí jinak a zdravotní stav povoluje starším klientům pobyt v teplejší vodě po dobu 60ti minut, tak se terapie v takovém případě stává přínosná především pro svalovou a kloubní mobilizaci.

I když máte z vody respekt, můžete si terapii užít. Důležitá je samozřejmě vzájemná důvěra mezi terapeutem a klientem. Postupně je možné se strachu zcela zbavit.

Ani toto není překážkou. Hloubka bazénu je obvykle 120 cm, takže dospělý člověk v ní stačí. Po celou dobu terapie je tělo nadnášeno vodou, nadnášejícími pásky (floaty) a náručí terapeuta.

Není třeba mít obavy. Voda je velkým pomocníkem v tom, že nás dokáže nadnášet. K tomu, abyste bezpečně pluli na hladině ještě pomůžou takzvané floaty (nadnášející pásky), které se před terapií upevní na nohy, zajistí se ideální vyvážení dle potřeby a vy už se můžete s lehkostí oddat stavu beztíže.

I když máte tento dojem, efektu uvolnění je možné obvykle docílit s každým člověkem. Není nutné, abyste byli pružní, vaše tělo společně dostaneme do pozic, kterých na suchu nelze dosáhnout. V tom nám pomáhá vyšší teplota vody a jemné vedení terapeuta. Práce s každým klientem je individuální, to znamená, že pozice se přizpůsobují jeho možnostem.

Skřipec na nos je nutné použít pro část pod hladinou (Oceanic Bodywork Aqua®), to znamená, že ho nemáte na nose po celou dobu terapie. Jeho nasazení je snadné a sami si ho vyzkoušíte ještě před samým začátkem. Na výběr dostanete několik typů a vyberete si, který vám sedí nejlépe. Před použitím skřipce je vhodné omýt ve sprše nos mýdlem, aby později nesklouzával. Někteří lidé se domnívají, že skřipec nepotřebují, zejména ti, co jsou zvyklí se potápět. Je nutné podotknou, že i v takových případech je nasazení skřipce nutné.

Vždy tuto skutečnost oznamte co nejdříve svému terapeutovi. Dobré řešení je najít za sebe na daný termín náhradu. Pokud se termín terapie blíží, ale je déle než za 7 dní, budou vám vráceny peníze v plné výši, pokud se nerozhodnete, že rezervaci přesunete na jiný termín. Pokud je termín ve lhůtě 7 až 1 den před terapií, nenajdete za sebe náhradu, pak je účtován storno poplatek ve výši 50%. Ten slouží na pokrytí fixních nákladů, zejména na ohřev a pronájem bazénu.
Pokud zrušíte rezervaci v posledních 24 hodinách před termínem, nenajdete za sebe náhradu, pak je účtován storno poplatek v plné výši. Peníze se nevrací.
Vše je podrobné uvedeno ve storno podmínkách.