E-shop

Terapie


Aquaterapie

Zažijte účinky terapie v teplé vodě na vlastní kůži. Vše o Watsu®, OBA® a dalších formách aquaterapie nad hladinou i pod ní.

Arteterapie

Prohlubte spojení s tělem a vlastní tvořivostí skrze kreativní zpracování prožitku z vody.

Aqua Yoga

Cvičte jógu ve vodě, je to snadné a zábavné.


Kurzy


Workshopy pro veřejnost

Vyberte si z nabídky sebezkušenostních, zážitkových a relaxačních workshopů pro každého.

Certifikované kurzy

Naučte se s námi Watsu® v rámci programu Worldwide Aquatic Bodywork Association (WABA). Jako jediná školící organizace v ČR vyučujeme v novém, ergonomickém stylu.

Lektorky a lektoři

Zde najdete všechny, kdo provází workshopy a kurzy, včetně zahraničních lektorů.


Watsu pro ZP a seniory

V rámci vyhlášeného dotačního projektu Jihočeského kraje pro rok 2022 Podpora služeb nedefinovaných v zákoně č. 108/2006 Sb. o sociálních službách – reg. č. 405-05-012/22 “Watsu pomáhá zdravotně postiženým a seniorům” se nám podařilo snad poprvé v historii Watsu® v České republice získat příspěvek na celoroční provoz ve výši 70 000,- Kč. Vnímáme to jako veliký úspěch a také známku změny postoje státních institucí, v našem případě Jihočeského kraje, k poskytování relativně neznámé vodní metody Watsu® těmto cílovým skupinám, pro které je Watsu® neměřitelným přínosem. V rámci projektu absolvují lidé zařazení do projektu ošetření zdarma.

Od začátku roku využilo Watsu® v prostorách rehabilitačního centra Arpida v Českých Budějovicích několik seniorů a také zdravotně postižených osob. Jedná se zejména o osoby, které zakusily Watsu® právě díky dotaci, protože jinak je to pro ně finančně obtížné. Našim cílem je poskytovat Watsu® těmto skupinám pravidelně, abychom my i oni měli zkušenost, jaké účinky Watsu® má.

Děkujeme Jihočeskému kraji za podporu!

Se souhlasem klientky uvádíme její zážitek z Watsu®.

Zdravím a přeji hezký den.
Před několika dny jsem u Vás podstoupila lekci Watsu a ráda bych se s Vámi podělila o své pocity. Můj prožitek byl velmi zvláštní, ale také silný. Potřebovala jsem čas na zpracování a uvědomění si, co se vlastně se mnou dělo. Bohužel moje tělo, ve stádiu chronické progrese, ve vysokém stupni postižení roztroušenou sklerózou, kdy jsem upoutána na invalidním vozíku, mě dokázalo překvapit. Po velmi opatrném přesunu do bazénu na mě čekala příjemně teplá voda a něžná náruč mé terapeutky Šárky. Po položení na vodu jsem dostala nadnášející plováky a stále jsem cítila ruce, které mě neustále jistili a nedovolili žádný nežádoucí kontakt s vodou. Moje tělo, ale i mysl, se začalo uvolňovat a užívat si, zklidnil se mi dech, srdíčko přestalo splašeně tlouct a moje neustálé křeče a ztuhlost svalů pomalu polevovala a voda ji pomalu odnášela pryč. Po chvíli začala Šárka mé tělo pomalu masírovat a protahovat, moje zatuhlé ruce a nohy spolupracovaly a dokázaly pohyby, které na suchu nedokážu ani pod vedením fyzioterapeuta. K tomu nám tiše hrála meditační hudba a já se pomalu ztrácela ve vodě a v prostoru. Myšlenky proplouvaly se mnou a byly stále lehčí a lehčí. Po asi 50 minutové terapii přišlo pomalé a nenásilné ukončení, kdy se tělo napřímí a člověk se začne vracet do reality. Po vynoření z bazénu tělo sice opět ztěžkne, ale teprve začne zpracovávat svůj prožitek. A začne z něj čerpat benefity. A ty si dokáže užívat několik dní poté. Stále pociťuji volnější pohyby v kloubech, moje spastické tělo není tak napnuté. Mnohem lépe spím a v dnešní nelehké době si dokážu i lépe uspořádat myšlenky. A to jsou pro mě až neocenitelná pozitiva a plusy v mém nelehkém životě a moc Vám za ně děkuji.

IMG_20220309_181103
IMG_20220309_181048
IMG_20220309_181307
IMG_20220309_181400
IMG_20220309_181317
logo_jck