Lektor

Dita Linhartová

Registrovaná Watsu®1 lektorka a terapeutka, lektorka OBA Basic, průvodkyně workshopů, lektorka masérských kurzů, instruktorka aqua yogy, laughter yogy, facilitátorka pohybové a taneční medicíny


Dita je první certifikovanou terapeutkou i učitelkou Watsu® v České republice. Práci s tělem se věnuje od roku 2006. S modalitami aquaterapií se poprvé setkala v roce 2011 v International Township of Auroville v jižní Indii. Hned následujícího roku se zasloužila o organizaci a otevření prvních mezinárodně certifikovaných kurzů Watsu® u nás a roku 2014 i o vznik vzdělávacího Institutu Watsu-Czech. Své vize a cíle ale od roku 2020 realizuje aktivním působením v rámci spollku Watsu for Health.

Osm let působila jako lektorka východních stylů masáží a rekvalifikačních masérských kurzů ve spolupráci s Dexter Academy s.r.o. (2010 – 2018). Mezinárodní lektorský výcvik Watsu® s Giannim De Stefanim (Švýcarsko), Keli Procopio (Itálie), Mary Seamster (USA) a dalšími učiteli absolvovala v roce 2014 a v roce 2022 jej opakovala pod vedením Tomasze Zagórského (Polsko), aby v ČR mohla prosadit inovovační styl výuky Watsu® s důraznějším zaměřením na fyziologii a správnou ergonomii pohybu. 

Důležitou roli v jejím životě sehrálo závažné nervosvalové onemocnění syna (nar. 2007), díky kterému byla motivována se ve svém oboru neustále zdokonalovat a zkušenosti s péči vnášet i do své profese. Sama říkᔓProces učení nikdy nekončí”.Je hrdá na svůjd dnešní tým, který za ní stojí a s jejich spoluprácí postupně od roku 2013 rozvíjí projekty, které pozitivním způsobem šíří Watsu® a více jej dosttává do povědomí i mezi osoby ZTP. Čerstvě se raduje z narození druhého zdravého dítěte (nar. 2021) a o obě děti s láskou pečuje.